DZIEŃ RODZINY

Z rodziną zawsze wesoło...

Przy Zespole Szkół w Tłuchowie, 3 czerwca 2017 roku, odbył się I Dzień Rodziny. Jego organizatorami byli: dyrekcja szkoły, rada rodziców oraz nauczyciele. Wsparcie udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz lokalni przedsiębiorcy.

Plac przed szkołą stał się miejscem wesołej zabawy i serdecznych spotkań, a organizatorzy zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Najmłodsi oblegali „miasteczko rozrywek”, fotobudkę. Czas umilali im również animatorzy przebrani za bajkowe postacie oraz clown. Można było również pomalować twarz, wziąć udział w konkursach i zabawach. W budynku szkoły przygotowano kącik czytelniczy pt. „Witajcie w naszej bajce”. Szkolna biblioteka oferowała udział w licznych konkursach inspirowanych literaturą dziecięcą i młodzieżową.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a także stoisko z obrazami wykonanymi przez uczniów szkoły. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoce dydaktyczne do nowo otwieranej w Zespole Szkół w Tłuchowie sali doświadczania świata.

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg konkurencji sportowych, a miłośnicy piłki nożnej mogli obejrzeć pokazowy trening, który poprowadził Tomasz Strzelecki wraz z podopiecznymi ze szkółki piłkarskiej „Młode Wilki i Dragons”.

Dla tych, którzy lubią tańczyć zorganizowano warsztaty taneczne. Poprowadził je instruktor formacji „Ride Da Riddim” Marcin „Groszek” Grochocki wraz ze swoimi podopiecznymi. Grupa dzieci młodszych oraz młodzież gimnazjalna poznawała tajniki hip- hopu oraz dance hall’a. Po intensywnych ćwiczeniach uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczne podczas pokazu tańca nowoczesnego.

Głównym punktem programu był mecz piłki siatkowej Nauczyciele kontra Rodzice. Po zaciętej walce w pełnym słońcu, ku uciesze dzieci, zwyciężyła drużyna Rodziców.

W kuchni polowej serwowano dania z grilla, watę cukrową, a pod parasolami można było przy kawie i herbacie skosztować pysznych domowych ciast upieczonych przez rodziców.

Autor: K. Majda, E. Gąsiorowska