22 październik 2015r.

22 października 2015 r. odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. W uroczystości brali udział rodzice oraz Dyrekcja naszej szkoły. Na widowni zasiadły także klasy II i III. Pierwszaki wraz z wychowawczyniami przygotowały na ten wyjątkowy dzień tematyczną część artystyczną. Odświętnie ubrane dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Uroku dodawały im różnokolorowe birety i kokardki. Nasi najmłodsi uczniowie postanowili udowodnić, że zasługują na miano ucznia i są pełni zapału do zdobywania wiedzy. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, w trakcie którego zobowiązali się dbać o dobre imię naszej szkoły, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli, koleżanki i kolegów. Pani dyrektor Małgorzata Kamińska symbolicznym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej w Tłuchowie. Panie wychowawczynie wręczyły swoim uczniom dyplomy, a rodzice upominki. Była także "chwila dla fotoreporterów". Po częsci artystycznej uczniowie mieli czas na wspólną zabawę przy muzyce. Uroczystość przyniosła nam wiele satysfakcji, a roziskrzone oczy pierwszaków mówiły same za siebie :)