DZIEŃ WIOSNY

21. marca na szkolnym korytarzu rozległy się dźwięki wiosennych melodii. Na przerwach usłyszeliśmy znane wiosenne utwory, m.in.: „Wiosna” zespołu Skaldowie, „Wiosna, ach to ty” Marka Grechuty i oczywiście niezapomniane „Cztery pory roku. Wiosna” Vivaldiego.

Przedstawiciele SU przygotowali kolorowe kwiatki, które przyklejali na bluzki koleżankom, kolegom oraz nauczycielom. A do najmłodszych uczniów naszej szkoły zawitała pani wiosna wraz z pomocnikiem bocianem; oni również rozdawali dzieciom kwiatki, żabki oraz biedronki- symbole nadchodzącej wiosny.

Ponadto Samorząd Uczniowski we współpracy ze szkolną biblioteką przygotował dla chętnych uczniów konkurs pt. „Zwiastuny wiosny”. Na gazetce ściennej pojawiły się fotografie bardziej lub mniej znanych roślin ptaków i zwierząt symbolizujących wiosnę. W konkursie wzięło udział 28 uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Oto nazwiska osób, które podały bezbłędne odpowiedzi i odebrały słodkie nagrody:

Patrycja Grzelecka IIIb, Kinga Kamińska IIIC, Wiktoria Lewandowska IVB, Julia Jankowska IIA, Paulina Kosztowna IIA, Patryk Drożyński IIC, Miłosz Nadolski IIA, Natalia Bartnicka IVB, Matusz Kołodziejski IIA, Maja Antoszewska IVB, Dawid Ostrowski IIA, Milena Krajewska IVC, Wiktoria Małkiewicz IVC.

Na zakończenie dnia uczniowie klas siódmych oraz gimnazjum obejrzeli filmy poruszające problemy współczesnej młodzieży, np. uzależnienia od Internetu, niezrozumienia przez otoczenie oraz pierwszej miłości w obliczu groźnej choroby.

W tym dniu wiosna jeszcze nie dała się zauważyć i było dość chłodno, jednak my w naszej szkole jesteśmy pełni radości i nadziei, że wkrótce nadejdą ciepłe, słoneczne dni.