Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Piłka ręczna, Rypin 24.11.2016r.

Sukces piłkarek ręcznych w nietypowach okolicznościach.

24 listopada drużyna piłkarek ręcznych reprezentowała szkołę i powiat w ćwierćfinale województwa kujawsko – pomorskiego. Do Rypina zespół pojechał tylko w 7. osobowym składzie (czyli bez zawodniczek rezerwowych). Oprócz Tłuchowa w zawodach brały udział jeszcze 3 zespoły. Pierwsza połowa meczu z gospodarzem zawodów przebiegała pod dyktando tłuchowianek i zakończyła się wynikiem 4:1. W drugiej Rypin zaczął odrabiać straty, ale po ostatnim gwizdku komplet punktów zapisano dla Tłuchowa. Drugi mecz zaczął się dla pechowo: już po kilku sekundach gry zeszła z boiska sfaulowana Eryka Kowalska i od tego momentu resztę zawodów nasze zawodniczki grały w 6! Mimo tego wygrały one pojedynek z Chodczem 6:4. Na końcu rywalizacji spotkałyśmy się z SP Osięciny – drużyną, która jak Tłuchowo, nie przegrała meczu w turnieju. Pierwsza połowa przebiegała sensacyjnie: szczypiorniski z Tłuchowa pierwsze zdobyły bramkę, po kilku minutach było 4:2 Ostatecznie ta odsłona zakończyła się wynikiem 4:4. W drugiej naszym reprezentantkom zabrakło już sił na równą walkę. Przegrały mecz 5:11, ale za postawę na boisku zebrały liczne gratulacje. Tłuchowo zajęło drugie miejsce  w zawodach i wraz z Osięcinami awansowało do półfinału województwa.

Skład zespołu: Weronika Słomska, Aleksandra Żebrowska, Marta Sadłowska, Patrycja Ignaczak, Eryka Kowlska, Karina Gapińska, Amelia Szplitgejber. Nauczyciel wf.: Katarzyna Jankowska.