Obchody Chrztu Polski

Od 966 roku minęło wiele lat…

18 maja odbyła się akademia z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Uczniowie klasy VIa przybliżyli słuchaczom przyczyny przyjęcia Chrztu przez Mieszka I oraz jego znaczenie i skutki dla ówczesnego państwa. Narracji, wierszom i piosenkom towarzyszyła prezentacja multimedialna – dzięki tym przekazom wzbogaciliśmy wiedzę na temat tego niezwykle ważnego wydarzenia i ugruntowaliśmy tę najistotniejszą, że wiara w jednego Boga zjednoczyła lud Polan, a wejście do europejskiej wspólnoty chrześcijańskiej wzmocniło pozycję kraju i zapobiegło temu, by padł on łupem innych państw, głównie Cesarstwa Niemieckiego.

Po akademii głos zabrali Wójt Krzysztof Dąbkowski oraz Dyrektor Małgorzata Kamińska. W swych wystąpieniach podkreślili istotną rolę Chrztu w naszych czasach.

Uroczysty apel przygotowały p. Beata Gachewicz i p. Katarzyna Jankowska.

Autor: K. Jankowska